top of page

Mój świat


Myśli,

Reguły,

Przekonania,

w Twoim życiu.


Dzisiaj zachęcam Ciebie, abyś przyjrzała się, przyjrzał się i poczuł/a 3 przekonaniom, które są prawdą lub nie, w Twoim życiu i korzystał/a z nich świadomie.


1. Podświadomość nie zna słowa „NIE”.

Na pewno ?

Czy to nie tak, że ktoś to wymyślił, aby zachęcić nas do pozytywnego myślenia i kreowania świata takim, jakim chcemy, aby był, a nie jaki ma nie być. Bo, czy to znaczy, że jak mówię NIE: stop, dosyć, to podświadomość tego nie rozumie ?

Rozumie doskonale i „NIE” wypowiedziane z pełnym przekonaniem oznacza „NIE”: nie mów tak do mnie, nie pal, nie pij, nie jedz, nie krzycz …..

Ale twórz swój świat dzięki komunikatom: chcę więcej miłości w moim życiu, chcę być zdrowa, zamiast nie chcę chorować.


2. Pozytywne i negatywne.

Jak postrzegasz świat ?

Do mnie bardzo przemówił przykład z nożem. Nóż jest. Jako narzędzie, mogę go użyć do krojenia chleba lub nim zabić. Czy to znaczy, że nóż jest dobry czy zły ?

Wiem, to uproszczenie, ale spójrz na wiele sytuacji w Twoim życiu, świat, który Cię otacza i może już przestać powtarzać, że świat jest zły. Świat jest, ludzie są, wydarzenia, emocje …. wszystko jest częścią Twojego życia i to jakie masz myśli, oczekiwania, emocje, podejście, zależy od Ciebie.


Każda sytuacja może być dobra lub zła, a Ty jesteś jedyną osobą, która ją ocenia. Zachorowałaś, miałeś wypadek, wyrzucili Cię z pracy. To dobre czy złe ?


Może wówczas, wreszcie mogłaś/eś znaleźć czas dla siebie i zastanowić się, co tak naprawdę chcesz robić w życiu, mogłaś/eś czas spędzić z rodziną, poznałaś/eś wiele nowych osób, odkryłaś/eś drogę do Siebie. Zatem, zanim pospiesznie „wydasz wyrok” zapytaj Siebie, co ta sytuacja MA MI POKAZAĆ, MA MNIE NAUCZYĆ ? Kiedy i gdzie zapomniałam/em o Sobie i Wszechświat mnie zatrzymuje, abym wrócił/a na ścieżkę swojego przeznaczenia.


3. Kobieta powinna być, mężczyzna powinien być ….

Odkąd tylko pojawiłaś/eś się na świecie dorośli decydowali jaki lub jaka masz być, jak się ubierać, jak się zachowywać, jaką pełnić rolę w rodzinie, społeczeństwie…


A teraz przyszedł czas zmian i nie umiesz się w tym odnaleźć i już nie wiesz jaka/jaki masz być ?


Bycie skromną i grzeczną dziewczynką, posłuszną kobietą zdecydowanie Ci nie odpowiada, ale czucie Siebie, kierowanie się Intuicją, delikatność i wiele innych atrybutów kobiecości, zapomnianych i wypartych przywołujesz każdego dnia. Kto powiedział, że masz być męską kobietą ? Czy możesz zintegrować te umiejętności i cechy, które są Ci potrzebne w codziennym życiu i dalej ufać i kochać Siebie, jako Kobieta ?

Bycie samcem Alfa, macho, patriarchat zdecydowanie Ci nie odpowiada, ale korzystanie ze swojej męskiej siły, zadaniowość i wiele innych atrybutów męskości, zapomnianych i wypartych przywołujesz każdego dnia. Kto powiedział, że masz być zniewieściałym mężczyzną? Czy możesz zintegrować te umiejętności i cechy, które są Ci potrzebne w codziennym życiu i dalej ufać i kochać Siebie jako Mężczyzna ?


Czy empatia, wzajemny szacunek, miłość możesz zastąpić chęcią dominacji, udowadniania, kto jest jaki i w czym jest lepszy ? Jesteś po prostu człowiekiem.


W historii ludzkości nie sprawdził się ani matriarchat, ani patriarchat. W życiu codziennym potrzebujemy równowagi pomiędzy energią męską i żeńską.


Moc Kobiety i Moc Mężczyzny pochodzi z Serca, a świat potrzebuje integracji obu tych jakości w każdym z nas, aby wreszcie zapanował pokój.


Energoterapia wspiera nas w dotarciu do Serca, do tych jakości, które ktoś na zewnątrz powiedział, że nie wypada, nie powinno się z nich korzystać.


„Mężczyźni mogą płakać, kiedy tego potrzebują. Kobiety mogą kląć, kiedy tego potrzebują.” – zgadzasz się ?


Kobiety i Mężczyźni zawsze, w każdych okolicznościach mogą korzystać z tych zasobów, które służą życiu i wówczas podział na męskie i żeńskie nie ma znaczenia.


Ktoś, gdzieś, kiedyś podzielił świat i teraz jest czas, aby wielowymiarowe jakości energii męskiej i żeńskiej zjednoczyć w Sobie.


Z miłością

Anna Radziszewska
2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Detoks

bottom of page