top of page

Rozmowy Serca i Głowy.


Serce, Dusza, Duch, Intuicja – nazwij jak chcesz swój wewnętrzny głos, który ma na uwadze prowadzenie Ciebie przez życie w najlepszy dla Ciebie sposób. Czy zawsze łatwy i przyjemny ? Różnie – w zależności, co chcesz odkryć o sobie. Dogadaj się ze swoim Sercem, aby Twoje życie płynęło tak, jak sobie życzysz.

Głowa to Umysł, wychowanie, przekonania, schematy, które zostały nam wgrane od urodzenia, tak abyśmy pełnili określone role społeczne, rodzinne zgodnie z wolą tych, którzy nas kształtowali. Za pewne, ich zdaniem wszystko się wydarzała dla naszego dobra, a teraz Ty odkryj, co z tego co umiesz i wiesz Tobie służy, a co nie jest Twoją bajką.

Dobro Płynie. Co to znaczy ?

Są wokół nas wskazówki, które jak jesteśmy uważni, umiemy odczytać i podążać za głosem Serca. Na początku zwykle pojawiają się słowa, muzyka, obrazy, które Ciebie zatrzymują i wywołują pytania w Twojej głowie. Rozmawiasz z kimś, oglądasz film, słuchasz radia jadąc autem i następuje przebłysk – jejku serio – to na pewno jest moje ?

A co jak Serce mówi „w prawo”, a Głowa „w lewo” ?

Przecież od najwcześniejszych lat jesteśmy uczeni, aby słuchać logiki, racjonalizować świat i tylko wtedy czujemy się, że mamy kontrolę, kierujemy własnym życiem. I tutaj pojawia się chichot naszego Serca …

Obserwuj nad czym chcesz mieć kontrolę, kiedy utarte ścieżki dają poczucie bezpieczeństwa i szczęście, a kiedy czujesz się jak w więzieniu i kolejny poranek wcale nie budzi radości w Twoim Sercu ?

Kiedy nawykowo działasz, powielając przyzwyczajenie wyniesione z domu, reakcje Mamy i Taty, a Twoje ciało się buntuje. Skacze ciśnienie, pojawia się wysypka lub inne trudne doświadczenia w Twoim życiu mówią STOP. Już dość. Czas zacząć żyć zgodnie z tym co gra w Twojej Duszy.

Czy na pewno praca, gdzie nie możesz wyrazić siebie lub wnieść jakiś własny minimalny wkład jest na pewno Twoim marzeniem ?

Czy zostałeś/ jesteś stworzona do wykonywanie ślepo poleceń, choć wiesz, że są bez sensu.

Może choć wieczorami, w wolnym czasie zacznij od małych rzeczy, aby poczuć co TY TY TY tylko Ty chcesz ?

Dobro Płynie – poczuj, posłuchaj, zobacz już dziś.
https://www.dobroplynie.pl/3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Detoks

bottom of page