top of page

Słowa

Jakie codziennie wypowiadasz słowa w stosunku do Siebie ?

Moim klientom często mówię: powitaj Siebie o poranku i szczerze powiedz do Siebie „Kocham Cię …. Aniu, Małgosiu, Piotrze, Marku ….” od razu po przebudzeniu.

Potem, jak jesteś w łazience, spójrz sobie głęboko w oczy w lustrze i powtórz: „Kocham Cię…. Aniu, Małgosiu, Piotrze, Marku ….” i dzisiaj będzie dobry dzień. Po kilku dniach praktyki, od razu zobaczysz jak Twoja Energia, chęć do życia jest wypełniona miłością i akceptacją Siebie i świata, który Cię otacza. Takie proste ćwiczenia, a tak wiele zmienia.

Wiele osób powie, że to głupie. Wiele osób nie będzie w stanie spojrzeć na Siebie w lustrze i wypowiedzieć tych słów. Wiele osób wybuchnie płaczem, jak podczas spotkania dawno nie widzianej bliskiej nam osoby.

Louise Hay napisała o tym w książce „Możesz uzdrowić swoje życie” w latach 80 tych i książkę przeczytało miliony ludzi na całym świecie i choć tyle osób wie o tej prostej metodzie, tak mało ją stosuje. Tylu dobrych ludzi przychodzi totalnie poblokowanych i gdy zapraszam do lustra, aby powiedzieli do Siebie „Kocham Cię” nie są w stanie spojrzeć sobie w oczy. Przestań czekać na CUD z zewnątrz !. Zacznij tu i teraz od Siebie, wtedy zaczną dziać się cuda.

Od dzisiaj bądź uważna/y ze Sobą, „zatrzymaj się” i wypisz na kartce wszystkie słowa, myśli, które dotyczyły Ciebie.

Które słowa wypowiadasz częściej: chwalisz Siebie czy krytykujesz ? Doceniasz Siebie i swoją pracę, tym kim jesteś czy zaniżasz swoją wartość ? Ile myśli, schematów powielasz bez zastanowienia, bo przecież od zawsze tak się mówiło. Serio – Ty teraz musisz to powtarzać w stosunku do Siebie i swoich bliskich ? „Mój brat, moja matka, mój …. tak mówili i ja też …. – a na pewno musisz powtarzać ich historie ? Wiele słów, sposobów na życie, nieświadomie kopiujemy, będąc lojalnym wobec własnego rodu, środowiska w jakim się wychowaliśmy, miasta czy wsi, kraju, ale teraz jest taki szczególny czas, aby to zmienić, w szacunku do tego co Twoi przodkowie przeszli. Może Twoja mama tak miała, bo żyła w określonych warunkach, a Ty już jesteś w zupełnie innym miejscu, a mimo to powtarzasz jej słowa, model zachowania, wychowania swoich dzieci. „Dzieci trzeba trzymać krótko, żeby wyszły na ludzi” – zgadzasz się z tym ? – pamiętasz swój ból, cierpienie i chcesz to również zafundować swoim dzieciom ? „Dzieci i ryby głosu nie mają”, a teraz nadal czujesz się niesłyszana/y, bo w domu rodzinnym, nikt nie zwracał uwagi na to co myślisz, co mówisz, co czujesz. Wykrzycz głośno to co od dawna chcesz wypowiedzieć, aby uwolnić swoją Energię i swoje ciało. Nagle przestaniesz kaszleć, ból gardła zniknie.

„Jestem głupi/a”- powiedz to do Siebie w lustrze i popatrz, poczuj co dzieje się z Twoim ciałem i psychiką ?

Kto tak mówił do Ciebie ?

Od kiedy Ty tak mówisz do Siebie ?

Dlaczego tak myślisz o Sobie ?

Możesz powiedzieć, przecież ja naprawdę, tak nie myślę. Możesz powiedzieć, przecież to nie ma znaczenia, ot taki sobie tekst. Otóż ma to ogromne znaczenie i wpływa na Twoje ciało, Twój umysł, Twoją psychikę i Twoją Energię.

STOP !!!!!. Od dzisiaj zwracaj uwagę na to co mówisz do Siebie. Twoje zachowanie, postępowanie w konkretnej sytuacji mogło być mało rozsądne, ale to nie znaczy, że Ty jesteś głupi/a/.

Wielu psychologów zwraca na to uwagę i to co pisze dla wielu może wydawać się oczywiste, zatem dlaczego tego nie stosujesz ?

Dlaczego nie widzisz swoich zasobów, Twojego bogactwa, Twojego światła i nie doceniasz Siebie za to kim i jaka/jaki jesteś ?

Dlaczego nawykowo powtarzasz niektóre bardzo mocne słowa np.: „Ja się zabiję” – zastanawiasz się co mówisz, kiedy to wypowiadasz ? A może słyszą to Twoje dzieci i się boją, że Mama, Tata to zrobią ? Tobie się wydaje, że to tylko nic nie znaczące słowa, lecz dla Twojej Energii lub dla Twojego otoczenia to komunikat, który ma ogromną moc.

Twoi rodzice może już nie żyją i już nigdy nie usłyszysz od nich pochwały ale zawsze możesz pochwalić siebie, tak po prostu, bez żadnego powodu. Zauważysz wówczas, że inni zaczną doceniać Ciebie dopiero wówczas, jak Ty przed samym/samą sobą przyznasz: Jestem wartościowa/y.

„Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć we Wszechświecie”. – to słowa Mahatma Gandhi

Zatem zrób listę i wypisz dzisiaj słowa po lewej negatywne, po prawej słowa mocy – dodaj kolory, pobaw się, powieś w pokoju lub na tapecie w telefonie – znajdź swój sposób, żeby stosować to w swoim życiu


1. Jestem beznadziejny 1. Jestem wartościowy 2. Zawsze ….


Możesz też sobie wypisać, co Ci nie wyszło, a co się udało, żeby Twój umysł zobaczył, że To mówisz o Sobie nie jest prawdą.

Nie musisz zasłużyć na miłość.


Świat Cię kocha za to kim i jaki/a jesteś, bo dzięki temu Świat jest ciekawszy i bogatszy. Nie ma drugiej takiej osoby jak Ty. Świat klonów byłby nudny.


Kocham Cię

Anna Radziszewska
2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Detoks

Komentáře


bottom of page