top of page

Ty to Mama i Tata połączeni w Twoim Sercu.

Rodzina.

W ostatni weekend obserwowałam piękną relację rodzice – dziecko i tak sobie myślę, że choć różne filozofie, psychologia czy psychoterapia uczy, że dziecko, jak dorasta przechodzi od Mamy do Taty i dopiero wówczas dojrzewa emocjonalnie jako dorosły, to może nie do końca tak jest.

Dziecko czuje się bezpieczne i z zaufaniem rusza do życia, eksploruje świat wokół siebie, kiedy bez skrępowania może czerpać jakości potrzebne mu w danej chwili od Mamy i Taty. Biegnąc, upadając, czując niepewność nie wybiera, czy chcę do Mamy czy Taty, tylko sięga po tą osobę dorosłą, która jest bliżej. Skoro każdy w nas ma energię męską i żeńska, to dziecko nie potrzebuje wybierać.

Biologicznie tak – kiedy jest głodne sięga po pierś mamy, a w każdych innych okolicznościach po prostu potrzebuje wsparcia Rodzica – takiego jaki jest. Może my dorośli podążając, że trzeba tak, czy inaczej, zapomnieliśmy o tej pierwotnej sile i niepotrzebnie mężczyźni odcinają się od Mamy co by nikt nie posądził, że są maminsynkami, a kobiety odrzucają energię męską, bo chcą poczuć kobiecą moc.

Moc jest wtedy, kiedy integrujesz w sobie zarówno to co dostałeś/ otrzymałaś od Mamy i od Taty. Potrzebujesz ich obojga do równowagi, do harmonii w sobie i we wszystkich sferach życia.

Wróć wewnętrznie do czasu kiedy byłaś/ byłeś małym dzieckiem i poczuj, co się wtedy wydarzyło, że „postawiłaś mur”, „wyrzekłeś się” Mamy lub Taty, a teraz w dorosłym życiu nie pozwalasz sobie na bliskość z innym mężczyzną czy kobietą lub inne doświadczenia, takie, które Twoim zdaniem odzwierciedlają relację z Mamą lub Tatą.
Może zapamiętałaś/eś to co było między nimi z poziomu dziecka, a oni, jako dorośli zupełnie inaczej rozumieli świat. Może ich relacja dopełniała ich i nie oceniaj. To ich życie.
Czy na pewno walcząc ze sobą, „pielęgnując ból”, żyjesz takim życiem jakie chcesz. Może czas wewnętrznie przytulić się do Mamy i Taty i oddać im to co ich, a dać sobie, to za czym teraz tęsknisz.

Poczuj, jak jest u Ciebie.

Pokochaj Siebie i swoich Rodziców. Z nich jesteś. Oni są częścią Ciebie, a Ty ich i czas na odmrożenie relacji, patrząc na siebie z poziomu Miłości i Serca. Tylko wtedy jest to możliwe.

Jeśli to dla Ciebie trudne to zapraszam na sesję we Wrocławiu.
Z miłością Anna

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Detoks

bottom of page