top of page

Uwarunkowanie

Dzisiaj 02.02.2022. Szczególny dzień.

2 - poszukaj, jakie pary towarzyszą Ci w Twoim życiu.

5 - w dacie mamy aż pięć dwójek. 5 oznacza zmianę, przygodę, podróże.

1 - sumując wszystkie dwójki otrzymamy 10 czyli 1 - nowy początek.


Tego serdecznie Ci życzę. Nowego początku w zgodzie z parami w których jesteś w cudownej podróży zwanej życiem.


A taką kartę wylosowałam na dziś:


Ta karta ilustruje przypowieść Zen o lwie, którego wychowywała owca i który sądził, że jest owcą do czasu, gdy stary Lew porwał go i zaprowadził nad staw, gdzie pokazał mu jego odbicie w wodzie.


Wielu z nas przypomina tego lwa: obraz samych siebie, który widzimy, nie pochodzi z naszych przeżyć, lecz jest kształtowany przez opinie innych Ludzi. Osobowość narzucona nam z zewnątrz zastępuje indywidualność, która może wyrosnąć z naszego wnętrza. Stajemy się jeszcze jedną owcą w stadzie, niezdolną do życia w wolności, nieświadomą swojej prawdziwej tożsamości.


Czas przyjrzeć się swemu odbiciu w stawie i podjąć działania zmierzające do uwolnienia się od wszystkiego tego, co inni wmówili ci na twój temat. Tańcz, biegaj, uprawiaj jogging, rób medytację gibberish - rób wszystko, co jest konieczne, by obudzić lwa, który w tobie śpi.


Dopóki nie porzucisz osobowości, nie zdołasz odnaleźć indywidualności. Indywidualność otrzymujemy od egzystencji; osobowość jest nam narzucona przez społeczeństwo. Osobowość jest tworem społecznym.


Społeczeństwo nie może tolerować indywidualności, gdyż indywidualność nie będzie ślepo posłuszna jak owca. Indywidualność ma w sobie coś z lwa, a lew żyje samotnie.


Owce zawsze trzymają się w stadzie, szukając większego poczucia komfortu w byciu w tłumie. W tłumie czujemy większą ochronę, bezpieczeństwo. Gdy ktoś zaatakuje, w tłumie masz szansę uratować się. Ale samotnie? Tylko lwy żyją w samotności.


Każdy urodził się lwem, ale społeczeństwo cię warunkuje, programuje twój umysł tak, jak umysły owiec. Daje ci osobowość, wygodną osobowość, miłą, bardzo wygodną, bardzo posłuszną.

Społeczeństwo potrzebuje niewolników, nie chce ludzi bez reszty oddanych wolności. Społeczeństwo chce niewolników, bo wszystkie manipulacje oparte są na posłuszeństwie.


*Osho Zen Tarot

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Detoks

bottom of page