top of page

Wojna i Pokój

Wojna i Pokój - obie jakości mamy w sobie.

Obie jakości budzą bardzo silne emocje, gdyż od wieków są bezpośrednim doświadczeniem w naszych rodach. Nie ma rodziny w Polsce, ani na świecie, która nie uczestniczyłaby w wojnie. Pamięć o czasach wojny, kiedy nasi przodkowie byli po obu stronach barykady jest zapisana w naszej pamięci komórkowej, w naszej energii. Tylko teraz możemy wykorzystać obie Energie bez szkody dla innych. Możemy przekierować energię walki na czynienie dobra, na sport, inne aktywności, w których będziemy rywalizować ale nie zabijać, nie krzywdzić i budować pokój w nas i pokój na całym świecie.


Bo czym się różni walka po stronie agresora czy obrońcy ?

Dobry – Zły.

Agresor – Obrońca.


Obie strony zabijają, niszczą, gwałcą swoich wrogów, kimkolwiek jest wróg.


I jest czas pokoju, kiedy zwykły człowiek może żyć gdziekolwiek na planecie Ziemia i nie musi toczyć walki zbrojnej, aby żyć, rozwijać się, pracować, wychowywać dzieci. W każdym państwie żyją ludzie różnych narodowości i wspólnie dbają o ziemię na której mieszkają, ludzi, zwierzęta, rośliny. I to powinien być nasz priorytet - wspólna praca na rzecz Planety Ziemia bez względu na kraj, miejsce w którym mieszkamy.


Wiek XX i XXI udowodnił, że jest to możliwe. W pokojowy sposób mur berliński został zburzony. W pokojowy sposób granice zostały otwarte i każdy mógł zdecydować gdzie i jak chce żyć. Szyld – nazwa państwa, tożsamość narodowa, własność prywatna i ziemia nie wymaga, aby toczyć wojny.


Zwykły przedsiębiorca może prowadzić działalność gospodarczą współpracując z zagranicznymi firmami bez potrzeby prowadzenia działań wojennych. Globalna wioska w tym sensie ma swoje plusy.


Rządy mogę ze sobą współpracować, prowadzić wymianę handlową, dbać o swoich obywateli bez konieczności podbijania zbrojnego innych państw.


Zatem po co nam wojna ?


Po co nam politycy, rządy, które w imię nie wiem jakich interesów i kogo dalej chcę prowadzić wojnę. To narracja, historie, które czas zakończyć.


STOP WOJNIE.

Każdy cywil dostanie dożywcie za zbicie drugiego człowieka na ulicy. Dlaczego żołnierz nie ponosi tych konsekwencji?


STOP GLORYFIKACJI WOJNY.

Wojna to nie honor,

Wojna to nie obrona ojczyzny.

Ojczyzna to ludzie, a ludzie potrzebują spokoju i pokoju. Zatem czas zmienić sposób w jaki przedstawiana jest historia, aby nikt więcej nie chciał sięgać po oręż wojny, aby osiągnąć jakiś cel.


Spokój i pokój ludzie umieją zapewnić sobie sami, dbając o siebie, o swoje rodziny, sąsiadów, lokalną społeczność.


Pokój zaczyna się w TOBIE.


Pokój zaczyna się gdy wspólnie, solidarnie powiemy STOP WOJNIE, bez względu na to jakiej jesteśmy narodowości i gdzie mieszkamy.


Pokój zaczyna się gdy umiesz skierować swoją Energię dla dobra siebie, dla dobra innych i dobra całej ludzkości.


Pokój zaczyna się gdy odnajdziesz swoje światło i miłość w Sobie i weźmiesz odpowiedzialność za to, co kreujesz.


Człowiek ma nieograniczone pokłady energii i miłości i potrzebujemy tylko jednej małej zmiany.

Zauważenia, że drugi człowiek nie jest moim wrogiem.

Zauważenia, że narodowość człowieka nie stanowi o tym, że to mój wróg.

Zauważenie, że to zwykły człowiek ma władzę, może się zjednoczyć i powiedzieć stop politykom, dyktatorom, którzy nie działają dla dobra zwykłego człowieka.


Możemy codziennie tworzyć świat wokół Siebie, przyjazny dla nas i innych, a dobra Energia rozejdzie się jak fala po całym wszechświecie.


Z miłością

Anna Radziszewska6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Detoks

Comentarios


bottom of page