top of page

Związek


Byłam na warsztacie „Żywe Związki” prowadzonym przez Ewę Sulej i Mariusza Bociana. Serdecznie polecam.


Drugiego dnia prowadzący poprosili, aby każdy z uczestników przebrał się za kobietę, jeżeli jest mężczyzną lub za mężczyznę, jeżeli jest kobietą. Na początku mnóstwo śmiechu, zabawy, lekkości.


Celem tego ćwiczenia było doświadczenie, jak to jest być tą drugą stroną w relacji. Zarówno kobiety jak i mężczyźni pokazali, ile stereotypów tkwi w nas. Zamieniając się rolami, doświadczyliśmy:

  • jak trudno jest mężczyźnie podejść i nawiązać nową relację z kobietą,

  • jak trudno jest kobiecie otworzyć się na nieznanego mężczyznę,

  • jak mężczyzna zamyka się czując, że kobieta jest na niego zamknięta,

  • jak w pierwszej chwili wypływają stereotypy chłopka roztropka, wulgarnego prostaka, głupiej blondynki, czy wyuzdanej dziwki,

  • mnóstwo indywidualnych odczuć.

Mogliśmy tak naprawdę poczuć siebie, jak ja, jako kobieta czuję i widzę mężczyznę w relacji, co ja jako mężczyzna myślę o kobietach.

Zatem co zrobić, aby Twój związek był żywy, bez względu jak długo jesteście ze sobą lub kiedy chcesz stworzyć dobry związek ? Jaki to jest dobry związek, to już tylko Ty znasz odpowiedź.


Wykonaj to ćwiczenie ze swoim partnerem, mężem, z samą, samym sobą. To bardzo głęboki wgląd w siebie i wasz związek. Zobacz jak się ubierzesz, jako mężczyzna lub kobieta. Jakie elementy wybierasz ze swojej garderoby, a jakie pożyczasz. Pierwsza myśl, jaki elementy są dla Ciebie kluczowe, są symbolem bycia mężczyzną lub kobietą. Popatrz na siebie w lustrze: jak idziesz, jak się zachowujesz, co mówisz, co myślisz i bądź szczera i szczery. Czy takiego partnera/partnerkę szukasz ? Jeśli tak, to gratuluję. Jeśli nie, to odkryjesz odpowiedź co Ci przeszkadza, co musisz uzdrowić w sobie, aby zbudować prawdziwą relację z drugą osobą i elementem męskim i żeńskim w Tobie. Następnie, popatrz na swojego partnera/partnerkę i zobacz jak on/ona się zachowuje, co wyraża sobą. Czy to jego/jej ukryte pragnienia ? Czy ma taki obraz, a Ty czy do niego pasujesz ? Czy taką kobietą/mężczyzną jesteś w jego/jej oczach ? A jeśli nie Ty, to kto jest dla niego/dla niej ikoną kobiecości i męskości ?


Porozmawiaj szczerze po tym ćwiczeniu, co czuliście, co sobie uświadomiliście i jakie kroki chcecie wspólnie zrobić, aby Wasz związek był szczęśliwy ?


Z miłością

Anna Radziszewska9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Detoks

Comments


bottom of page